Frankofonie - Akce - Návštěva Fakulty ekonomické a správní Paříž 12 v Praze

Frankofonie

Český národní výbor frankofonního ekonomického fóraCena Frankofonie

Akce - Návštěva Fakulty ekonomické a správní Paříž 12 v Praze

Akce - 25.02.2005Typ akce

Pan Jean-Claude ATTUEL, děkan a ředitel Institutu přípravy na státní správu, doprovázen panem Jean-Charles PETIT-GATS, ředitelem DESS Řízení společností a podnikání a panem Bogdanem DUMBRAVESCU, projektovým ředitelem mezinárodních vztahů na Fakultě ekonomické a správní Paříž 12 Val de Marne, navštíví ve dnech 25.-28.února Prahu za účelem projednání možností založení fakulty s výukou odborných předmětů řízení a správy ve francouzštině na jedné z českých univerzit. Při této příležitosti navštíví české ministerstva i vysoké školy, které projevily zájem otevřít na jejich půdě tuto francouzskou sekci.

Tato fakulta bude v České republice první, kde budou moci studenti, kteří absolvovali maturitu z francouzštiny, pokračovat ve studiích a při ukončení studia obdrží dvojí diplom ve francouzštině i češtině. To jim umožní nejen vstoupit lépe do profesionálního života ve frankofonních sekcích státní správy a ve frankofonních společnostech, ale také být snadněji přijati na vysoké školy ve frankofonních zemí.

Tento zajímavý projekt je podporován českými státními orgány a otevření první třídy je, v případě splnění časového plánu, na začátek školního roku 2005/ 2006.

© Copyright 2003-2005 ČNVFEF | napište nám created by EUNECO.COM