Frankofonie - Akce - Otevření Espace Campus France v Praze

Frankofonie

Český národní výbor frankofonního ekonomického fóraCena Frankofonie

Akce - Otevření Espace Campus France v Praze

Akce - 18.05.2007Typ akce

Jste studenti a rádi byste se dozvěděli více o možnostech studia ve Francii? Chtěli byste strávit rok nebo více na francouzské univerzitě, nastoupit na vysokou školu nebo byste se chtěli pouze poradit o směrování vašich studií? Od 13. června 2007 je pro vás otevřen ve Francouzském institutu v Praze, Štěpánské ulici č. 35 zcela nový prostor vyhrazený informacím o studiu ve Francii, nazvaný « Espace Campus France ».

Toto centrum, které nemá v Evropě obdoby, umožní českým studentům získat podrobné informace o francouzském systému vysokoškolského vzdělávání, podmínkách a způsobech přijetí na různé typy škol, od univerzit přes odborné školy po Grandes Ecoles.

Odborný poradce bude po předem dohodnuté schůzce k dispozici od pondělí do čtvrtka od 14.30 do 17.15 hod. všem studentům, kteří hledají informace a odbornou radu o svém studijním plánu v systému francouzského vysokého školství. Student může po předchozí rezervaci využívat specializovanou dokumentaci a místo u internetu do 18 hod ve dnech, kdy je Campus otevřen. Student bude mít možnost on-line vstupu a po konzultaci prostoru otázek a odpovědí na webových stránkách Campus France, může klást prostřednictvím e-mailu vlastní otázky.

Na « Espace Campus France » se studenti mohou také obrátit ve věci vyřízení formálních náležitostí spojených se zápisem na francouzskou školu a mohou tak využít placené služby (300,-Kč) individuálního přístupu nabízeného « Espace Campus France » ke sledování vyřizování žádosti o zápis. Poradce Campus France vypracuje spis studenta, vytvoří kontakty s vysokoškolskou institucí dle studentova výběru a sleduje jeho spis až do úplného vyřízení. Campus France se tímto stane jedinou platformou mezi studentem a francouzskými vysokoškolskými institucemi : student bude moci formulovat výběr až 3 studijních programů v institucích spojenými s Campus France. Tento systém jedné « přepážky « zajistí rychlost a efektivnost.

Do otevření Campus France mohou studenti, kteří chtějí získat informace o studiích ve Francii, konzultovat následující webové stránky :

   www.onisep.fr
   www.cidj.com
   www.campusfrance.org

Další informace Linda Fournier : linda.fournier@diplomatie.gouv.fr 

(zdroj: http://www.france.cz/)

© Copyright 2003-2005 ČNVFEF | napište nám created by EUNECO.COM