Frankofonie - Akce - Oslava 14.července v Praze

Frankofonie

Český národní výbor frankofonního ekonomického fóraCena Frankofonie

Akce - Oslava 14.července v Praze

Akce - 14.07.2007Typ akce

Oslava 14. července v Praze

Více než 1200 osob se zúčastnilo recepce u příležitosti oslavy státního svátku. Konala se v zahradě Francouzského velvyslanectví v Praze za účasti prezidenta České republiky, pana Václava Klause.

(JPEG)
Prezident České republiky Václav Klaus a pán a paní Fries

Francouzský velvyslanec pan Charles Fries při této příležitosti zdůraznil význam historického přátelství a důvěry mezi našimi zeměmi, jejichž vyjádřením je také účast české armády na vojenské přehlídce 14. července v Paříži, která se letos konala ve znamení Evropy. Pan velvyslanec připomněl také blížící se francouzské předsednictví Evropské unie (druhá polovina roku 2008) a po něm následující předsednictví České republiky (první polovina roku 2009). Je to výjimečná příležitost k posílení naší dvoustranné spolupráce ve všech oblastech a na všech úrovních. číst projev velvyslance

(JPEG)
Prezident Václav Klaus a velvyslanec Francie

Prezident Klaus připomněl, že dobytí Bastily, jehož 218. výročí letos slavíme, stálo u zrodu demokratického a republikánského zřízení ve Francii. Má za to, že nešlo o náhodu, že Francie byla první zemí, která v roce 1918 uznala samostatné Československo. Připomněl také intenzivní kontakty mezi Francií a Českou republikou, zejména pak v oblasti kultury. Prezident také vyzval k dalšímu zintenzivnění přátelských styků mezi našimi zeměmi.

(JPEG)
Bufet 14.července
(JPEG)
Paní Fries a Jindřich Forejt, ředitel protokolu
(JPEG)
Garden party
 
(zdroj: www.france.cz)
© Copyright 2003-2005 ČNVFEF | napište nám created by EUNECO.COM