Frankofonie - Akce - Zasedání Ekonomické Frankofonie

Frankofonie

Český národní výbor frankofonního ekonomického fóraCena Frankofonie

Akce - Zasedání Ekonomické Frankofonie

Akce - 16.10.2002Typ akceProgramFotogalerie

Zasedání Ekonomické Frankofonie

V rámci IXe Summitu Prezidentů a Premiérů Zemí Frankofonie organizuje Libanonský Národní Výbor Frankofonního Ekonomického Fóra (FEF) zasedání Ekonomické Frankofonie na téma: "Dejme Frankofonii prostředky pro její ambice", kde bude Českou republiku zastupovat Český Národní Výbor Frankofonního Ekonomického Fóra.

Toto téma bylo vybráno ze dvou důvodů : prvním důvodem je záměr Summitu posílit ekonomickou oblast frankofonie, druhým důvodem je pak konec nové ekonomiky a krize na finančních trzích, které vyvolávají otázku, jak by měl vypadat aktuální model neoliberální globalizace.

Řešení spočívá v tzv. " Druhé globalizaci ", která je založená na vyváženějším ekonomickém rozvoji mezi Severem a Jihem. Frankofonní ekonomický prostor by mohl sloužit jako model pro tuto "Druhou globalizaci".
Jak sehnat prostředky pro tyto cíle? Na tuto otázku se pokusí odpovědět Zasedání FEF, které bylo do programu Summitu prezidentů a premiérů zařazeno až na poslední chvíli, aby ohlas byl co největší.

Toto Zasedání představuje rovněž jedinečnou příležitost pro podniky, aby navázaly nové obchodní styky a získaly nové příležitosti pro své investice. Pro Libanon se pak jedná o zúročení jeho příslušnosti k frankofonnímu a arabskému světu, stejně tak jako jeho diaspora může rozvíjet svou konkurenceschopnost.

© Copyright 2003-2005 ČNVFEF | napište nám created by EUNECO.COM