Frankofonie - Akce - Dny frankofonie 2010

Frankofonie

Český národní výbor frankofonního ekonomického fóraCena Frankofonie

Akce - Dny frankofonie 2010

Akce - 19.03.2010Typ akce

DNY FRANKOFONIE 2010

 

Tradiční březnové Dny Frankofonie, které Česká republika slaví spolu s ostatními členskými zeměmi, vyvrcholí i letos kulturním Festivalem Frankofonie v České republice pořádaným zastupitelskými úřady Francie a ostatních frankofonních zemí v Praze a v ostatních regionech České republiky 19.-22.3.2010. Ústředním tématem festivalu bude „rozvoj" („développement"), hlavním žánrem animovaný film a dokumentární pořad.

 

Festival bude zahájen 19. 3.2010, ve 14.30h, recepcí v Černínském paláci, sídle MZV ČR, pořádanou ministrem zahraničních věcí České republiky na počest vítězů osmého ročníku soutěže ve francouzském jazyce a frankofonních reáliích pro základní a střední školy („Frankofonie") a soutěže v oboru francouzský jazyk a literatura pro vysoké školy („Gallica").

Soutěž „Frankofonie" pořádá společně MZV a MŠMT ČR, ve spolupráci s Francouzským institutem a zastupitelskými úřady frankofonních zemí v České republice. Po rozšíření soutěže o žáky základních škol v 2009 dochází letos k rozšíření palety cen pro vítěze. Mimo třítýdenního jezdeckého pobytu v Normandii; rodinné vstupenky na Velkou pardubickou včetně cesty, pohoštění a setkání se zajímavou osobností jezdeckého sportu, resp. návštěvy slavného hřebčína Kladruby spojené s projížďkou v kočáře či sedle dle přání vítěze je připravena i celá řada dalších lákavých cen. Ceny a diplomy obdrží vítězové obou soutěží z rukou ministra zahraničních věcí, Jana Kohouta.

 

Více informací na stránkách ministerstva zahraničních věcí.

© Copyright 2003-2005 ČNVFEF | napište nám created by EUNECO.COM